Datums 31. marts, 2023
Laiks10.00–12.00
Vieta Tautas lietišķās mākaslas studija "Dubna", Sporta iela 5a
Latvijas karte un dažādi austi darbi

Tautas lietišķās mākslas studijā “Dubna” Sporta iela 5a, Līvānu nov., Līvāni., noritēs "Satiec savu meistaru"  pasākums, kurā meistare MAIJA KULAKOVA stāstīs par latviešu tautastērpu (19./20. gs. mija) un ar dalībniekiem izgatavos uzkrekliņu. 

 

 Maija Kulakova ir pedagoģijas maģistre, skolotāja, lektore, grāmatu autore, daudzu mācību grāmatu līdzautore, Tautas daiļamata meistare un vairāku tautas tērpu skašu laureāte. Jau vairāk kā 30 gadus strādā Līvānu 1. vidusskolā par skolotāju. Liels darbs ieguldīts skolēnu izglītošanā mājturībā, tehnoloģijās un mājsaimniecībā. Maija Kulakova ir Līvānu novada izglītības pārvaldes metodiķe-tehnoloģiju mācību jomas koordinatore, Latvijas Republikas Izglītības Ministrijas VISC metodiķe un mājturības konsultatīvās padomes locekle, kā arī Tautas lietišķās mākslas studijas ”Dubna” aktīva dalībniece. Meistare Maija Kulakova vada praktiskās nodarbības, lekcijas, meistarklases dažādos projektos, kas saistīti ar aušanas un citu rokdarbu prasmju apgūšanu, tautastērpa komplektēšanu un gatavošanu.

Meistares darbi ir piedalījušies neskaitāmās izstādes un skatēs gan tepat Latvijā, gan arī Krievijā, Dānijā, Peru un daudzās citās valstīs. Viņas darinājumi priecē apmeklētājus Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, Latvijas vēstures muzejā un Līvānu stikla un amatniecības centra ekspozīciju zālē. 1998. gadā par savu darināto tautastērpu, saņēma laureātes diplomu par precīzāko un rūpīgāko darbu, bet 2003. gada latviešu tautastērpu skatē audēju grupā Maija Kulakova saņēma diplomu par iegūto 1. vietu. 2021.gadā piešķirts Latvijas Nacionālā kultūras centra Goda raksts.

 

Iepriekš pateicos, pavasarīgu noskaņu vēlot Kristīne Lipkova. t. 29602626