Datums 10. septembris, 2022 – 10. oktobris, 2022
Laiks9.00–17.00
Vieta Līvānu stikla un amatniecības centrs
Sieviete ar austiem lakatiem un segām

No 2022.gada 01.septembra līdz 10. oktobrim Līvānu stikla un amatniecības centrā skatāma Elitas Stikānes austo darbu izstāde “Rakstu raksti”.

 

Elitai Stikānei aušana ir sirdslieta. Katru viņas darbu caurvij dzīves mīlestības raksts, ziedu krāšņums, ogu sārtums un dabas krāsu dziļums. Elitai visvairāk patīk aust lakatus. Meistare katru darbu izlolo un bieži vien dod tiem vārdus. Kādam lakatam, nosaukums ir "Dzintar' jūra" vai "Zaķīšu pirtiņa" , citam lakatam ir piešķirts nosaukums pēc nokrāsas, piemēram "Saulrieta lakats".

Elita stāsta : "Es aužu jau septiņus gadus. Iemeslu, kāpēc es aužu, man ir grūti pateikt, bet tā bija ma-nas sirds dziļākā vēlme. Pirms tam pratu daudz ko no rokdarbiem, bet aušana likās pats "kronis" visam.

Elita Stikāne ar savu ģimeni dzīvo un strādā zemnieku saimniecībā Jersikas pagastā. Meistare aktīvi iesaistās Līvānu sabiedriskajā dzīvē, brīvajos brīžos apmeklē apmācību projektus, brauc uz gadskārtējiem amatnieku gadatirgiem, piedalās izstādēs. Elita ir “Gardēžu kluba” biedre, Latvijas Neredzīgo biedrības Rēzeknes organizācijas biedre . Elita teic, ka aktīva darbošanās ir sava veida iziešana sabiedrībā. „Galvenais tas, ka iemācies ko vairāk. Iespējams, ikdienā to maz pielietosi, taču mācību laikā esi izgājis sabiedrībā, kontaktējies ar cilvēkiem. Aušanā, rokdarbu darināšanā un citās aktivitātēs līdzdarbojas arī viņas meitas. Gan Elitai, gan jaunākajai meitenei ir iedzimta katarakta, bet tas nemazina viņas spēju darināt izsmalcinātus austos darbus. Viņas dzīvesprieks ir iedvesmojošs!