Aktualitātes Noderīgi Jauniešiem
krāsains grafiti ar aci centrā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus uz radošo pēcpusdienu “Kā izskatās līdzdalība?”, kas 18. maijā notiks Latvijas jauniešu galvaspilsētā 2024 – Līvānos. Tajā jaunieši kopā ar mākslinieku Daini Rudeni jeb Rudens Stencil meklēs līdzdalības tēlu – kā tā izskatītos, ja būtu, piemēram, supervaronis – kādas spējas un prasmes to veido un kā to attēlot vizuāli?

Pēcpusdienas pirmajā daļā, no plkst. 14.00, JSPA projektu koordinators Ingmārs Zvirgzdiņš ar jauniešiem diskutēs par to, kas ir līdzdalība, ko tā sevī ietver un kā izpaužas. Pēc tam jaunieši ķersies pie radošas darbošanās kopā ar mākslinieku, lai dzirdēto vizualizētu jeb pārvērstu zīmējumā, radot katram savu līdzdalības tēlu. Plānots, ka radošā darbošanās notiks līdz plkst. 18.00.

Līdzdalība ir ne tikai viens no mākslas pamatprincipiem, bet arī būtiska sabiedrības veidošanā un izaugsmē. Šajā darbnīcā jaunieši tiks aicināti pārdomāt un attēlot savu izpratni par līdzdalību caur mākslu. Darbnīcas dalībnieki ne tikai izpētīs šo tēmu, bet arī praktiski izdzīvos līdzdalību, strādājot kopā ar citiem jauniešiem un pieredzējušu mākslinieku. Šī ir lieliska iespēja iegūt jaunas mākslas prasmes un satikt domubiedrus ar līdzīgām interesēm.

Radošajā pēcpusdienā aicināti pieteikties jaunieši no 16 gadu vecuma ar interesi un pieredzi vizuālajā mākslā (mākslas skola, pulciņi utml.). Pieteikšanās iespējama līdz 10. maijam (ieskaitot), aizpildot anketu. Ar apstiprinātajiem dalībniekiem sazināsimies 14. maijā. Aicinām ņemt vērā, ka dalībnieku skaits ir ierobežots. Dalībniekiem radošās pēcpusdienas laikā tiks nodrošināti radošie materiāli un uzkodas. Ceļa izdevumi uz un no pasākuma norises vietas dalībniekiem jāsedz pašiem.

Tāpat 18. maijā uz Līvānu novada jauniešu centra “Kvartāls” sienas taps pirmais oficiālais grafiti mākslas darbs Līvānos. Jaunieši aicināti piedalīties aptaujā, lai paustu savu redzējumu, kuru mākslinieks Dainis Rudens pārvērtīs grafiti skicē. Aptauja aizpildāma līdz 9. maijam (ieskaitot): https://ej.uz/LJG2024.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Līvu Elizabeti Liepiņu (e-pasts: liva-elizabete.liepina@jaunatne.gov.lv).

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. JSPA administrē dažādas starptautiskas un valsts līmeņa programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”, kā arī projektu 7.2.1.2 (“Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros”).