Datums 30. jūnijs, 2022 – 27. augusts, 2022
Laiks0.00
Vieta Līvānu novada Centrālā bibliotēka
kristīne Lipkova

No 30. jūnija līdz 27. augustam Līvānu novada centrālās bibliotēkas Straumes zālē ir apskatāma Līvānu stikla un amatniecības centra izstāžu kuratores Kristīnes Lipkovas grafiku izstāde "Laiks. Sajūtas.Transformācija".

Mākslinieces ar pildspalvu vilktās melnās līnijas veido savdabīgas kompozīcijas, kas ir papildinātas ar krāsainiem laukumiem. Vērojot darbus, skatītājs neviļus sāk sev uzdot jautājumus: kā ir radusies ideja tam, kas tiks attēlots grafikā, un no kuras vietas ir sācies zīmējums uz papīra? Grafikas ir datētas ar viena gada septembra mēnesi. Tas ir LAIKS, kad mākslinieces SAJŪTAS ir TRANSFORMĒJUŠĀS uz papīra un radušies unikāli darbi, kurus ir iespēja apskatīt izstāžu zālē.

Grafiku zīmēšana nav vienīgais veids, kā Kristīne izpaužas mākslā.

Viņa apglezno arī zīdu un veido gobelēnus. Kristīne ir apguvusi arī visai neparastu un interesantu gleznošanas tehniku, ko dēvē par ebru. Tā ir māka gleznot uz ūdens. Izstādes noslēguma posmā māksliniece novadīs ebru gleznošanas meistarklasi un sarunā ar viņu būs iespēja uzzināt un izzināt, kā rodas ideja, kā tā nonāk līdz apskates objektam un cik pacietības tas viss ir radījis cilvēkā, māksliniecē Kristīnē, kura rada šos darbus. Aicinām visus atnākt un smelties baudījumu no redzētā!

 

Ilga Driksne, Līvānu novada centrālās bibliotēkas bibliotekāre