Datums 2. decembris, 2023 – 6. janvāris, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Līvānu stikla un amatniecības centrs
Rozā stikla trauks

No šī gada 2. decembra līdz 2024. gada 6. janvārim Līvānu stikla un amatniecības centra apmeklētājiem ir iespēja apmeklēt stikla pūšanas meistara Aleksandra Logvina izstādi “Līvāni = stikls”

Stikla darbnīcas pieredzējušais meistars Aleksandrs Logvins jau 39 gadus savu dzīvi saista ar stiklu. Aleksandrs iepazinās ar stikla ražošanu jau skolas laikā, un šī nodarbe kļuva par viņa profesiju mūža garumā. Meistars 24 savas dzīves gadus pavadīja Līvānu stikla fabrikā. Darba gaitu sākumā ražoja glāzes, bet vēlāk pievērsās sarežģītākiem izstrādājumiem. Pēc fabrikas bankrota Aleksandrs vairākus gadus turpināja pilnveidot savas amata prasmes praktizējot stikla pūšanu stikla mākslinieka Jura Dunovska darbnīcā Jūrmalā. No 2014.gada līdz 2016.gadam Aleksandrs ar saviem darbiem piedalījās divās Starptautiskās stikla mākslas izstādēs Zviedrijā. No 2016.gada Aleksandrs, savu talantu un meistarību apmeklētājiem demonstrē Līvānu stikla un amatniecības centra stikla pūšanas darbnīcā.

Savas darba prasmes Aleksandrs ir pilnveidojis pašmācības ceļā, pētot citu mākslinieku darbus un papildinot teorētiskās zināšanas. Viņš neapstājas pie sasniegtā un turpina pētīt un pacietīgi apgūt senas un sarežģītas Venēcijas tehnikas. Aleksandrs vislabprātāk izgatavo stikla izstrādājumus ar praktisku pielietojumu - glāzes, vāzes, saldumu traukus. “Es vēlos, lai cilvēki manus darbus lieto ikdienā, nevis nopērk un noliek sekcijā, pēc tam aizmirstot par tiem”.

Par godu Līvānu stikla un amatniecības centra 20. jubilejai šī ceļojošā izstāde, kurā redzami stikla meistara Aleksandra Logvina izcilākie darbi un, kas nu jau pabijusi Varakļānos, Daugavpilī, Līksnā, Saldū, un Cēsīs ir atgriezusies mājās, lai priecētu amatniecības centra apmeklētāju sirdis ar stikla gaišumu un mirdzumu.

Kontaktinformācija:

Tālr.: 653 81855

Mob. tālr.:28603333

E-pasts: livanustikls@livani.lv