Datums 9. jūlijs, 2021 – 22. augusts, 2021
Laiks9.00–23.00
Vieta Līvānu stikla un amatniecības centrs, Domes iela 1, Līvāni
Izstādes Atgriešanās afiša

No 9. jūlija līdz 31. augustam, Līvānu stikla un amatniecības centra apmeklētājiem ir iespējams apskatīt Lietuvas stikla mākslinieka Remigijusa Kriukas darbu izstādi “Atgriešanās”.

Remigijus Kriukas dzimis 1961. gada 14. Martā, Paņevežā. 1985. gadā absolvēja Lietuvas Valsts mākslas institūtu, kur ieguva stikla mākslinieka izglītību. No 1993 – 2000 gadam strādāja par stikla dizaineri AS “Paņevežas stikls” darbnīcā. 2000. gadā viņš Paņevežā nodibināja pats savu stikla studiju “GlassRemis”, kurā darbojas trīs stikla dizaineri.

Kopš 1985. gada viņš aktīvi ir piedalījies vairākās izstādēs un radošos mākslas simpozijos Lietuvā, Bulgārijā, Vācijā, Igaunijā, ASV, Latvijā, Luksemburgā, Nīderlandē, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Ukrainā, Dānijā, Japānā, Dienvidkorejā un citās valstīs. Mākslinieks kopā ar savu “GlassRemis” komandu ik pa diviem gadiem Lietuvā, Paņevežā organizē starptautisko simpoziju “GlassJazz”, kas pulcē stikla māksliniekus no visas pasaules.

Vairāki mākslinieka darbi atrodas muzejos Lietuvā , Igaunijā, Latvijā, Ķīnā, Krievijā, Ukrainā, Somijā, Ungārijā.

Remigijus Kriukas ir saņēmis vairākas nozīmīgas balvas un  apbalvojumus.  

Savu diplomdarbu Remigijus Kriukas izstrādāja Līvānu stikla fabrikā. Šī sadarbība turpinājās vēl 10 gadus. Ar diplomdarbu aizsākās mākslinieka radošā darbība. Šo 36 gadu laikā, darbojoties ar stiklu, Remigijus savu talantu ir turpinājis attīstīt pat izveidojot savu īpašo stikla veidošanas un apstrādes stilu, kas ir kā mākslinieka rokraksts pēc kā viņu var atpazīt.

Remigijusa Kriukas izstādē “Atgriešanās” ir iespējams apskatīt darbus no viņa radošās darbības sākuma līdz pat mūsdienām. Ar savu izstādi mākslinieks parāda, ka ir atgriezies Līvānos, lai pateiktu paldies par iespēju atsperties radošajam lidojumam un mums visiem pastāstītu par gadu gaitā uzkrāto pieredzi darbojoties ar stiklu.

Izstādi aicinām apmeklēt līdz 2021. gada 31.augustamm Līvānos, Līvānu stikla un amatniecības centra izstāžu zālē.

mākslinieka Remigijus Kriukas portrets