Datums 11. novembris, 2022 – 6. janvāris, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Līvānu stikla un amatniecības centrs
Savvaļā

Aicinām apmeklēt no 2022.gada 11.novembra līdz 2023.gada 06.janvārim Aivja Pīzeļa gleznu izstādi “Savvaļā”, kura eksponēta Līvānu stikla un amatniecības centra logos. Mākslinieka darbus var aplūkot katru dienu dodoties pastaigā gar Līvānu stikla un amatniecības centru ( Domes ielā 1, Līvānos, LV- 5316).

 

Mākslinieks stāstot par izstādi “Savvaļā”:

Savā vaļā aizgāja pļava, savā vaļā aizgāja mežs, un savvaļā iegāju es. Mani savvaļas meklējumi sākušies Aizkalnes laukos Latgalē. Pastaigas vai izbraucieni, kuros dodos, parasti aizved uz nomaļām vietām, kur asfaltu nomaina zemes ceļi, šauras takas vai neizbrienami brikšņi. Tās ir vietas, kur daba ņem virsroku, kur nav civilizācijas un var izbaudīt vientulību.-aiziet sevī.

Pļavas, meži, krūmi, lauku laukumi, aizauguši grāvji, upes, ezeri, kāda nomaļa māja- tās ir gleznošanas tēmas, pie kurām strādāju ik gadu. Jūra ir savvaļnieciska un nesavaldāma pati pēc savas dabas. Tā nenovelk robežas, allaž pietuvojas, tad atkāpjas. Pārnesot uz audekla dzīvās dabas pulsāciju, mākslinieks nav bezkaislīgs vērotājs, bet gan tiešs sajūtu attēlotājs. It īpaši tas izpaužas plenēra glezniecībā.

 Manas kompozīcijas parasti ir krāsām piesātinātas, ekspresīvas, dzīvas. Gleznojums, kas top kā ieelpa- izelpa- brīvi nepiespiesti. Ne visu var izskaidrot ar saprāta pieņemtajiem likumiem, īsta māksla ir kas augstākstāvošāks- tāda, ko var apjaust tikai sajūtu līmenī. Un skaista nav tikai tikko nokrāsota mājas fasāde, daudz interesantāka ir savu laiku pārdzīvojusi sēta.

 

Mākslinieks dzimis 1988. gadā Preiļos. 2009. gadā pabeidzis Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Vizuāli plastiskās mākslas programmu. 2013. gadā Latvijas mākslas akadēmijas Latgales filiālē iegūts mākslas bakalaura grāds., bet 2015. gadā humanitāro zinātņu maģistra grāds mākslās. A. Pīzeļa radošā darbība cieši saistīta ar Latgali, darbi bijuši skatāmi gan dzimtajos Preiļos, gan citviet Latgalē – Rēzeknē, Daugavpilī, Varakļānos, Balvos, Krāslavā, tāpat arī citur Latvijā –  Jelgavā, Jūrmalā, Salaspilī kā arī Rīgā.