suns

SUŅI PALĪDZ BĒRNIEM – MĒS PALĪDZAM TAM NOTIKT

#suņuterapijabērniem #ziedo 

?Pēdējos gados bērniem aizvien biežāk konstatē autiskā spektra traucējumus. Tas ir nervu sistēmas traucējums, kas ietekmē bērna saskarsmi un pasaules uztveri, apgrūtina bērna iekļaušanos sabiedrībā. Biedrībai “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” pēdējo divu gadu laikā nācies sniegt valsts neapmaksātus pakalpojumus vismaz 10 bērniem ar diagnozi “autisms” un ap 40 bērniem ar autiskā spektra traucējumu pazīmēm.

?Biedrības vadītāja Inese Matisāne ir guvusi pārliecību, ka ļoti nozīmīgs ir atbalsts bērniem un vecākiem, saskaroties ar grūtībām un izaicinājumiem. Biedrība piedāvā silto smilšu, dabas vides estētikas un mākslas terapijas nodarbības, bet jau sen iecerētas ir suņu terapijas nodarbības bērniem ar runas, socializācijas un uzvedības problēmām.

?Sadarbojoties ar suni, veidojas beznosacījuma mīlestība un uzticēšanās, bērns mācās iniciatīvu, pacietību un paškontroli, aug pašnovērtējums, mazinās muskulatūras tonuss, trauksme, uzlabojas izruna, lasītprasme, smalkā motorika. Autiskā spektra bērni var atteikties komunicēt ar cilvēkiem, taču labprāt komunicēs ar suni un caur viņu var mācīties veidot komunikāciju arī ar cilvēkiem.

?Suņu terapijas nodarbībās speciāli apmācīti suņi palīdz bērniem izzināt pasauli, sazināties ar tuviniekiem, uzlabot fiziskās spējas. Terapijas laikā suns ir ne tikai draugs, bet darbojas arī kā terapeits.

?Biedrība “Puķuzirnis” cer, ka iedzīvotāji atbalstīs ieceri ar ziedojumu, kas tiek vākts, lai nodrošinātu kanisterapijas nodarbības 10 PREIĻU un LĪVĀNU novadu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Biedrība “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” suņu terapijas nodarbības nodrošinās sadarbībā ar Latgales reģionālais dzīvnieku mīļotāju centru, kurā apvienojas kanisterapijas speciālisti ar suņiem.

?Plānots, ka varētu bērni darboties nelielās grupās vai individuāli, paredzēts ir 6 nodarbību kurss. Grupas nodarbības izmaksas ir 50 euro, individuālas nodarbības – 25 euro. Biedrība cer savākt vismaz 600 EUR lielu ziedojumu, lai nodrošinātu nodarbības.

Ziedot aicinām mājas lapā www.vlpf.lv/ziedot/ziedot maksājuma mērķī OBLIGĀTI norādot: SUŅU TERAPIJA BĒRNIEM.

?30. martā plkst. 18:00 Preiļu restorānā notiks neformāls saviesīgs pasākums “Ziedotāju aplis”, kurā būs iespēja satikt idejas autorus, iedrošināt un kļūt līdzdalīgiem ieceres īstenošanā, ziedojot uz vietas. Aicinām pieteikt dalību pasākumā rakstot e-pastu vlpf@inbox.lv vai zvanot pa tālruni 26411294.

Ziedotāju aplis tiek īstenots ar EEZ un Norvēģijas granta atbalstu. Finansiālie atbalstītāji ir Borisa un Ināras Teterevu fonds un Frederika Maldera fonds.

Foto: Santa Logina. "Piepildīt sapni"2022. gada akcijas noslēgums.