Aktualitātes Noderīgi Vide
Atkritumu konteineri un samēslota apkārtne

Līvānu novada pašvaldība un SIA "Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība" iedzīvotāju ērtībām ir izveidojuši vienotu atkritumu šķirošanas ceļvedi, kas palīdzēs vieglāk orientēties atkritumu šķirošanā.

Iedzīvotājiem pieejama arī šķirošanas infografika, kuru var izmantot kā plakātu.

ŠĶIROŠANAS PUNKTOS var izmest tikai šķirotos atkritumus!

Diemžēl pēc vairākkārtējiem pašvaldības lūgumiem neizmest visa veida atkritumus šķirošanas konteineros, ka arī video kameru uzstādīšanas, iedzīvotāji joprojām izmet šķirošanas punktos gan sadzīves, gan būvniecības atkritumus, bērnu ratus utt.

Aicinām sekot līdzi atkritumu šķirošanai, būt sabiedriski aktīviem un ziņot pašvaldībai par pārkāpumiem.

Tikai kopā strādājot, mēs varam veidot skaistu un sakoptu vidi sev apkārt!

 

Šobrīd SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” atkritumu šķirošanas  laukumā Rīgas ielā 2B  pieņem šāda veida atkritumus:

 • neizjauktu sadzīves elektroniku. Jānogādā līdz savākšanas laukumam Rīgas ielā 2B, Līvānos.
 • tehnisko stiklu (logu stikls), izņemot pakešu logu. Jānogādā līdz savākšanas laukumam Rīgas ielā 2B, Līvānos.
 • stikla pudeles un burkas. Iespēja ievietot jebkurā publiski pieejamā stikla savākšanas konteinerā pilsētas un novada teritorijā vai arī pašam nogādāt līdz SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” savākšanas laukumam Rīgas ielā 2B, Līvānos.
 • kartonu un papīru (tīru un sausu). Iespēja ievietot jebkurā publiski pieejamā papīra savākšanas konteinerā pilsētas un novada teritorijā vai arī pašam nogādāt līdz SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” savākšanas laukumam Rīgas ielā 2B, Līvānos.
 • PET pudeles, plastmasas kannas ar HDPL un LDPE marķējumu (nemest olu iepakojumus un pārtikas plastmasas iepakojumus, vienreizējos traukus). Iespēja ievietot jebkurā publiski pieejamā papīra savākšanas konteinerā pilsētas un novada teritorijā vai arī pašam nogādāt līdz SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” savākšanas laukumam Rīgas ielā 2B, Līvānos.
 • iepakojumu plēves (tai skaitā siltumnīcu, kā arī iepakojumu polietilēna plēve – LDPE). Jānogādā līdz savākšanas laukumam SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība”, Rīgas ielā 2B, Līvānos.
 • metāla iepakojumus (skārda bundžas). Iespēja ievietot jebkurā publiski pieejamā plastmasas savākšanas konteinerā pilsētas un novada teritorijā vai arī pašam nogādāt līdz SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” savākšanas laukumam Rīgas ielā 2B, Līvānos.
 • metāla iepakojums (sadzīvē radītais metāls). Jānogādā līdz SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” savākšanas laukumam, Rīgas ielā 2B, Līvānos.
 • būvgružus (par maksu). Jānogādā līdz SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” savākšanas laukumam, Rīgas ielā 2B, Līvānos.
 • riepas (par maksu). Jānogādā līdz SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” savākšanas laukumam, Rīgas ielā 2B, Līvānos.
 • skābbarības ruļļu plēve (bezmaksas). Jāsazinās ar SIA “Eco Baltija Vide” pa tālr. 8717, e-pastu: info@ecobaltiavide.lv 
 • skābbarības ruļļu tīkli un auklas (par maksu). Jānogādā līdz SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” savākšanas laukumam, Rīgas ielā 2B, Līvānos.
 • luminiscētās (dienas gaismas) lampas (par maksu). Jānogādā līdz SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” savākšanas laukumam, Rīgas ielā 2B, Līvānos..
 • lielgabarīts (jābūt noslēgtam atkritumu apsaimniekošanas līgumam). Jānogādā līdz SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” savākšanas laukumam, Rīgas ielā 2B, Līvānos.

Par atkritumu pieņemšanu savākšanas laukumā droši var zvanīt SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” pa vienoto tālr. 24 408 000.

 

Ar aktuālajiem atkritumu izvešanas laikiem Līvānu pilsētā un novadā iespējams iepazīties informatīvā izdevuma "Līvānu novada vēstis" novembra izdevumā un tīmekļa vietnē: https://www.livani.lv/lv/jaunums/neskiroto-sadzives-atkritumu-izvesanas-grafiks