Kultūra

Jau trešo gadu visā Latvijā norisinās Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība – konkurss 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensība skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB).

Līvānu reģionālais fināls bija paredzēts 2. aprīlī Līvānu novada Kultūras centrā, bet tika atcelts saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju.

Ārkārtas situācija valstī ir pagarināta, tāpēc līdz maija vidum dalībniekiem bija jānofilmē sava uzstāšanās un jānosūta bibliotekāram. Saņemtos video apkopojām vienā platformā, lai 22. maijā Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē varētu notikt attālinātais konkurss, ievērojot 2 metru distanci  un visus Līvānu novada Centrālās bibliotēkas noteiktos ierobežojumus.

Lasīšanas sacensībā piedalījās labākie lasītāji no Ilūkstes un Līvānu novadiem: Adrians Ivo Šaršuns (Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola), Dana Mihailova (Jersikas pamatskola), Elīna Ķēniņa (Rožupes pamatskola), Everita Lapeško (Ilūkstes Raiņa vidusskola), Katrīna Maļceva (Ilūkstes Raiņa vidusskola), Luīze Praņevska (Rudzātu vidusskola), Marijans Kalvišs (Ilūkstes Raiņa vidusskola), Olivers Toms Lazarevs (Līvānu 1. vidusskola).

Žūrija - Aija Skarbiniece, Līvānu Bērnu un jauniešu centra metodiķe, Rasma Svikle-Popova, pedagoģe un dzejniece un Aija Rubļevska, latviešu valodas un literatūras skolotāja -  vērtēja dalībnieku prasmi aizraut klausītājus, paust emocijas un  salikt pareizos uzsvarus, izmantojot balsi.

Dalībnieku sniegums bija pārsteidzoši daudzveidīgs, tāpēc žūrija piešķīra šādas nominācijas:

Emocionālākais lasījums -  Marijans Kalvišs

Skanīgākais un ātrākais lasījums – Luīze Praņevska

Nosvērtākais lasījums – Everita Lapeško

Saturīgākais lasījums – Olivers Toms Lazarevs

Pārliecinošākais lasījums un 3. vieta– Katrīna Maļceva

Asprātīgākais lasījums un 2. vieta– Dana Mihailova

Estētiskākais lasījums un 2. vieta– Adrians Ivo Šaršuns (šogad bija divas 2. vietas). 

Goda pilno titulu Līvānu reģiona lasīšanas ČEMPIONE par izcilāko lasījumu ieguva Elīna Ķēniņa (titulattēlā) no Rožupes pamatskolas.

Milzīgs paldies dalībniekiem un vecākiem par video priekšnesuma sagatavošanu un iesaistīšanos šajā jaunajā, atraktīvajā lasīšanas piedzīvojumā!

Liels paldies visiem bibliotekāriem un pedagogiem par ieguldīto darbu!

Margita Mālniece,

Līvānu novada Centrālās bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļas vadītāja