Aktualitātes
Afiša

Ar ko paliks atmiņā 2023. gads? Ar pamatīgu adrenalīna devu, prieku par brīvu un gada vērtējumu ar plus zīmi. Padarītā ir daudz, bet kā lai to visu sarīmē vārdos.

Vecmeistari Līvānos nesēž mīkstos dīvānos,

Viņi ātri skrien kā caunas,

Jo viņiem visiem kājas jaunas. (Autors Aigars Tučs)

2023.gads ir bijis pozitīvām emocijām, laimes mirkļiem ražīgs un lieliskām uzvarām piepildīts gads. Vieglatlētikas vecmeistari ir kļuvuši par pilntiesīgiem Līvānu vieglatlētikas kluba biedriem. Ieguvuši vēl vienu sargenģeli savai darbībai. Pirmais, protams, tā ir novada pašvaldība. Kluba krāsas varam aizstāvēt jaunās, pievilcīgās formās. Startējot dažāda mēroga sacensībās Līvānu novada pašvaldību pārstāv divdesmit vieglatlēti. Galvenie starti aizvadītajā gadā bija Latvijas sporta veterānu savienības 60. Pašvaldību sporta spēles. Šeit ir vienīgais kompleksais vērtējums starp pašvaldībām. Tālajā 2002. gadā, atdalījāmies no Preiļu rajona un startējām vieglatlētikā ar savu komandu. Tas ir vēsturisks fakts- 21 gads! Laiki iet un cilvēki mainās, bet kodols paliek. Vienmēr esam bijuši konkurētspējīgi bijušajiem rajoniem, tagad - valsts pilsētām un lielajiem novadiem. Varam lepoties ar izcīnīto 2. vietu LSVS 60. Pašvaldību sporta spēlēs pavasara krosā. Paši bijām arī šo sacensību organizatori. Lepojamies ar izcīnīto 5. vietu vieglatlētikā telpās un 7. vietu finālsacensībās vieglatlētikā (42 komandas). Mazs cinītis gāž lielu vezumu. Mūsu vecmeistari ir zelta fonds. Pamazām notiek paaudžu maiņa.

Vecmeistari šogad ir rādījuši “klasi” arī Starptautiskā mēroga sacensībās. Izcīnītas14 zelta,18 sudraba, 13 bronzas medaļas, 9. Latvijas vieglatlētikas čempionāts vieglatlētikā: trīspadsmit zelta medaļas, sešas sudraba, trīs bronzas. Latvijas vieglatlētikas vecmeistaru asociācija ir apkopojusi konkursa rezultātus “LVVA 2023.gada labākais vieglatlēts”. “Labākā tāllēcēja” , “Labākā trīssoļlēcēja” 1. vieta Mārīte Vilcāne, “Labākā augstlēcēja” 3. vieta Mārīte Vilcāne, “Labākā soļotāja” 3. vieta Vita Ormane, “Labākais augstlēcējs” 2. vieta Jānis Mankovskis, “Labākais trīssoļlēcējs” 2. vieta Juris Lebedoks, 3. vieta Jānis Mankovskis. Apsveicam!

Skats no malas ir subjektīvs vērtējums. Katrs sportists sev ir lielākais soģis, kritiķis un objektīvi novērtē savu sasniegto. Piedāvāju ieskatīties dažu sportistu sevis izvērtējumā.

Leontīne Vītola (86): “Atskatoties uz aizvadīto gadu priecājos, ka man ir izdevies saņemties, veiksmīgi piedalīties sacensībās un pievienot komandai augstvērtīgas ieskaites. Gadu nasta arī liek sevi manīt. Mana komanda ir ka mana otrā ģimene. Paldies par kopā būšanu, par kopīgiem sasniegumiem, par azartu parādēs un Paldies klinģera baudīšanu par atraktīvāko komandu. Katra tikšanās uzlādē, dod spēku turpmāk kustēties, lai saglabātu iespēju satikties nākamajā pasākumā”.

Arvils Bušmanis: “Sezona, kā parasti pēdējos gadus. Ziemā var trenēties, visādas veselības problēmiņas netraucē, tāpēc arī pirmie starti ar labiem rezultātiem, sākoties vasarai, gaidi, kas šoreiz būs tas, kas izlīdīs, traucēs normāli nostartēt. Tā jau tāda norma pēdējos gadu”.

Beāte Vensberga: ”Ļoti veiksmīgi vērtēju savu aizvadīto sezonu, uzlabots personīgais 800 m skrējienā un izmēģināti spēki citos skrējienos. Priecājos par iespēju piedalīties stafetes skrējienā, tādā piedalījos pirmo reizi un priecājos par izcīnīto sudrabu! Skriešanai esmu

pievērsusies salīdzinoši nesen, bet ļoti novērtēju cik daudz garās distances man sniedz labsajūtai un palīdz noturēt fizisko formu priekš citiem sporta veidiem, kas man ir riteņbraukšana un slēpošana”.

Juris Lebedoks: ”Pēc pirmā ziemas starta nāca apgaismība - jāpatrenējas. Atsevišķu organisma daļu attīstība ļāva uzlabot rezultātus, tomēr kāda saite tam nebija gatava - sastiepums martā un dažu mēnešu atpūta. Pateicoties vasaras fiziskām nodarbēm dārzā arī stadionā sāka veikties, līdz rudens pusē izdevās sasniegt pēdējo trīs gadu labākos rezultātus. Ar optimismu gatavojos konkurencei jaunajā vecuma grupā”.

Kristaps Jankovskis: ”Savu sezonu, vairāk vērtēju ar mīnus zīmi! Rezultāti bija labi, bet traumas neļāva sagatavoties un nostartēt labāk”.

Jānis Ludāns: ”Gads iesākās cerīgi ar startiem Ventspilī. Pēc ārstēšanās slimnīcā februārī un martā rezultāti sportā mani neapmierināja, taču Mārīte pierunāja nepadoties un piedalīties sacensībās. Rezultāti uzlabojās un augustā Latvijas čempionātā 2 sudraba medaļas”.

Kitija Valtere: ”Kopumā sezona bija veiksmīga. Izdevās savu spēju robežās labi nostartēt gan šosejas skrējienos, gan stadionā. Savi nelielie mērķi varbūt nedaudz netika sasniegti, bet vienmēr priecājos pārstāvēt savu dzimto pilsētu un vieglatlētikas klubu’.

Jānis Važņevičs: ”Gribējās kā labāk, bet sanāca kā vienmēr. Paškritiski jāatzīst, ka veiksmes dieviete Haļava, bija man labvēlīga, un pagrieza pret mani savu smaidošo vaigu. Savādāk sezona būtu bijusi krietni bālāka un pieticīgāka”.

Zoja Ribuša: “Nu mana sezona ir bijusi ļoti pozitīva ar personīgiem rekordiem....Bija ļoti aktīva, jo pēc liela pārtraukuma esmu šogad biju ļoti aktīva! Man patika atgriezties apritē!”

Mārīte Vasiļjeva: ”Sezona ir bijusi diezgan aktīva, gājis ir dažādi, bet ar rezultātiem esmu apmierināta. Ikdienas ieguldītais darbs atspoguļojas sacensību rezultātos. Manuprāt, galvenais faktors ir iedvesma un pašmotivācija, lai būtu, kur tiekties un augt”.

Anna Ivbule: ”Veselība uzdeva. Vēlme ir visus atbalstīt un startēt labā līmenī”.

Vita Ormane: ”Savu 2023.gada sezonu sportā vērtēju kā veiksmīgu, jo esmu tikusi arī pie starptautiskajām (Eiropas) medaļām sporta soļošanā komandā, bet, ja runā par individuālajiem rezultātiem, tad vienmēr var vēlēties labāk. Šī gada rezultāti bija atbilstoši fiziskajai sagatavotībai, ar augšup ejošu rezultātu līkni visas sezonas garumā”.

Madara Gavare: ”Šogad sanāca pamēģināt jaunas distances - krosu un sprinta distances. Sapratu savas stiprās un arī vājās puses. Tas palīdzēja izlemt, ko pamainīt savos ikdienas treniņos, lai kļūtu stiprāka”.

Sportista sezona ir kā modes skate- atrādi padarīto. Viss atrādīts. Lai šajā gadā visas vēlmes piepildītos, jāņem visskaistākā aukliņa un jāiesien tajā mezgliņi: mezgliņš par katru mīļu cilvēciņu, mezgliņš par to, kas tev visvairāk pietrūkst, mezgliņš par …nu, to ko mēs katrs labāk zinām. Lai zaļais koka pūķis palīdz piepildīt to! Jaudīgu un pozitīvu Jauno gadu!

Sagatavoja: Mārīte Vilcāne, Līvānu novada kultūras, tūrisma un sporta pārvaldes sporta organizatore