Izglītība

28. novembrī Līvānu novada Vakara (maiņu) vidusskolas aktu zālē pasākuma “Izglītības iespējas Daugavpils Universitātē” ietvaros viesojās pārstāves no DU. Skolēnus ar universitāti iepazīstināja Izglītības un vadības fakultātes sporta un sociālo zinību skolotāja programmas 4. kursā studējošā Inese Vīča un Mūzikas un mākslu fakultātes mākslas menedžmenta 1. kursa studente Zlata Bjalkovska.

Tikšanās gaitā skolēni tika iepazīstināti ar Daugavpils Universitāti, tās fakultātēm un izglītības iespējām dažādās programmās, piemēram, psiholoģijā, latviešu, krievu vai angļu filoloģijā, mākslas menedžmentā, vairākās skolotāju programmās u.c. Paralēli stāstījumam universitātes pārstāves atbildēja arī uz skolēnu jautājumiem, kuru bija daudz un dažādi. Studentes dalījās savā mācību pieredzē, uzskaitīja studiju procesa plusus un mīnusus, mudinot sekot līdzi informācijai un aktīvi apmeklēt atvērto durvju dienas un piedalīties Ēnu dienā, lai labāk iepazītu universitātes darbu un vidi. Ēnu dienā iespējams iejusties arī studentu lomā, tādējādi izdzīvojot studiju procesu.

Skolēni tika informēti arī ar ārpus studiju aktivitātēm, kuras ir pieejamas DU studējošajiem, piemēram, studentu deju ansamblī “Laima”, universitātes studentu padomē. No nākamā semestra universitātē savu darbību uzsāks arī koris, kurā varēs iestāties ikviens interesents.

Jāpiebilst, ka skolēni bija ļoti aktīvi un jautājumi tika uzdoti arī pēc tikšanās noslēguma. Turklāt atsauksmes par pasākumu kopumā bija pozitīvas:

“Iepatikās šis pasākums. Uzzināju sīkāk par Daugavpils Universitātes iekšējo kārtību un studentu padomi. Šāda veida pasākumi ir diezgan nepieciešami, lai iepazītos ar jebkuras augstskolas iekšējo kārtību.”

“Interesanti bija uzzināt par daudzajām iespējām universitātē, kādi ir piedāvājumi, nodarbības, dalība dažādos projektos. Patika uzdot jautājumus un saņemt plašas atbildes. Uzzināju, ka ir vērts doties uz DU, jo ir daudz aktivitāšu un jaunieši ir draudzīgi un izpalīdzīgi.”

“Tika sniegta skaidra informācija par Daugavpils Universitāti, viss bija saprotams. Uzzināju universitātes iespējas un aktualitātes. Manuprāt, šādi pasākumi ir ļoti vajadzīgi, lai vidusskolēniem rastos saprašana par tālākām mācību iespējām.”

Paldies Z.Bjalkovskai un I.Vīčai par interesanto stāstījumu un DU par atsaucību!

Informāciju sagatavoja:

Rasma Svikle-Popova, pedagogs karjeras konsultants