Izglītība

Prezentāciju veidošanas prasmes skolēniem šobrīd ir īpaši aktuālas, tomēr tās var noderēt arī ārpus mācībām, kad nepieciešams prezentēt sevi, kā arī tālākā nākotnē, kad, iespējams, kādam tas būs nepieciešamas izvēlētajā profesijā. Attālināto mācību laikā Līvānu novada skolu audzēkņiem bija iespēja to apgūt un piedalīties bezmaksas karjeras attīstības pasākumā “Mana ideālā prezentācija”, kuru 7.-12. klašu skolēniem piedāvā Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs.

Šo iespēju izmantoja vairākas novada skolas. 28. janvārī tiešsaistes nodarbībā iesaistījās Līvānu 2. vidusskolas 11. klase, 29. janvārī Jersikas pamatskolas 9. klase un 3. februārī Rožupes pamatskolas 9. klase. Nodarbības platformā ZOOM vadīja Aiga Vihmane-Semjonova un Raivis Mileiko.

Nodarbībā “Man ideālā prezentācija” skolēni uzzināja to, kas vispār ir prezentācija, kā veidot tās saturu. Tika stāstīts par to, kāds ir prezentācijas mērķis, kādās programmās to labāk veidot. Skolēni uzzināja dažādus knifus par prezentācijas veidošanas dizainu, piemēram, to, cik lielam jābūt tekstam, kā saskaņot krāsas un cik daudz teksta ieteicams ievietot katrā prezentācijas slaidā. Ikvienam bija iespēja izprast svarīgo “Mazāk ir vairāk” likumu, kā arī daudz ko citu.

11. klases skolēni šajā jautājumā izrādījās zinošāki un atzina, ka daudz ko jau izmantojuši praksē. Tomēr atzinīgi tika novērtēts tas, ka stāstot par prezentāciju veidošanu, pievērsta uzmanība autortiesībām un atsauču norādīšanai. Savukārt 9. klašu skolēni uzzināja daudz jauna. Piemēram: prezentācijas var veidot ne tikai PowerPointā, vajag izmanot mazāk teksta, ir svarīgi prezentāciju veidot tā, lai klases biedriem nebūtu garlaicīgi, svarīgi ir iekļauties prezentācijai dotajā laikā. Kopumā skolēniem nodarbība likās noderīga un vajadzīga.

Arī klašu audzinātājas atzinīgi novērtēja sniegto informāciju, akcentējot to, ka veidojot prezentācijas mēdzam aizmirst tādas nianses kā burtu šrifts un krāsa. Pēc nodarbības skolēni un klašu audzinātājas saņēma izdales materiālu par prezentāciju veidošanu, kas noderēs arī turpmāk.

Skolas joprojām var pieteikt dalību tiešsaistes pasākumā “Mana ideālā prezentācija” sazinoties ar Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra pārstāvjiem: 65449090, aiga.vihmane@lcb.lv vai meklējot informāciju www.lcb.lv. Šobrīd 7.-12. klasēm ir iespēja pieteikt tiešsaistes nodarbību “Starptautiskā dzimtās valodas diena”.

Rasma Svikle-Popova, pedagogs karjeras konsultants

Mob.tālrunis: 29883839; e-pasts: rasma.svikle@inbox.lv