Aktualitātes
Afiša

Pārstāvot Līvānu novada iedzīvotāju viedokli un nepiekrītot plānotajiem grozījumiem Izglītības likumā, kas piespiedīs pašvaldības slēgt skolas un iztukšos Latvijas laukus, Līvānu novada pašvaldība ir nosūtījusi atklātu vēstuli Latvijas Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam, Latvijas Republikas ministru prezidentei Evikai Siliņai, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijai, lūdzot tikšanos un iespēju pamatot savu viedokli klātienē.

Līvānu novada pašvaldībai, pedagogiem un izglītojamo vecākiem nav pieņemams ceļš, kādā veidā valsts virza skolu finansēšanas piedāvājumu, ignorējot pašvaldību attīstības redzējumu un iedzīvotāju vajadzības laukos. Līvānu novada pašvaldības ieskatā ir jāpanāk valsts finansējuma saglabāšana pedagogu algu nodrošināšanai un kvalitatīvu lauku vidusskolu un pamatskolu pastāvēšanai arī tajos gadījumos, kad skolēnu skaits šajās reģionu skolās nav pietiekams.

Līvānu novads jau iepriekšējos gados ir veicis skolu tīkla optimizāciju. Šobrīd novadā vidējā izglītības posmā darbojas divas vidusskolas, kuras jau gadiem ilgi ir Latvijas labāko skolu reitinga divdesmitniekā (Līvānu 1.vidusskola ir reitinga 14.vietā un Rudzātu vidusskola – 19.vietā).

Atņemot valsts finansējumu skolotāju algām šādu spēcīgu lauku vidusskolu pastāvēšanai, valsts realizē nevis kvalitatīvu izglītības reformu, bet Latvijas lauku reģionu iznīcināšanas politiku, pret ko iebilst pašvaldība un novada iedzīvotāji, kas ir gatavi cīnīties par savu skolu finansēšanu. 

Šodien, 6.februārī, Līvānu novada pašvaldības vadība, Līvānu novada Izglītības pārvaldes vadība un Rudzātu vidusskolas, Līvānu pamatskolas un Rožupes pamatskolas pārstāvji, tai skaitā izglītojamo vecāki, piedalīsies Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēdē, kurā izskatīs jautājumu: Izglītības reforma. Latgales situācija.