Sporta ziņas
četri cilvēki pie pjedestāla ar medaļām

Līvānu BJSS jaunie vieglatlēti, startējot 2023.gada ziemas čempionātos, izcīnīja:

• 1 zelta medaļu soļošanā - Artjoms Jermolajevs,
  • 1 sudraba medaļu soļošanā - Gatis Kristiāns Romanovs.

Vieglatlētikā, lai nokļūtu Latvijas čempionātā, ir jāizpilda atlases kritēriji jeb normatīvi, kuri tiek izstrādāti, vadoties no iepriekšēja gada rezultātiem. Parasti to robeža ir 12-16 rezultāts iepriekšējā čempionātā. Sen garām tie laiki, kad čempionātos varēja piedalīties jebkurš sportists. Katrā disciplīnā ir noteikts dalībnieku skaits. Sprintā jaunākajā grupā var būt līdz 36 dalībnieki, lēkšanas un mešanas disciplīnās 12-16 dalībnieki.

Ir arī disciplīnas, kurās nav normatīvi, - kārtslēkšanā, šķēršļu skrējienā, vesera mešanā, stafetēs un soļošanā. Uz pēdējām atlases sacensībām U-14 un U-16 grupās, lai kvalificētos uz čempionātu, piedalījās 767 dalībnieki.

U-14 grupā čempionātā piedalījās un labus rezultātus sasniedza:

• Evelīna Lāce - augstlēkšanā ar rezultātu 130 cm, izcīnot 5.vietu, 60m/b -10,28 sek.-7.vieta, 300m-46,97 sek. 9.vieta un pieccīņā ar 2356 punktiem arī 9.vieta. Visi rezultāti ir jauni personiskie rekordi.
  • Armands Pabērzs - izcīnīja 5.vietu tāllēkšanā ar rezultātu 4,51 m, pieccīņā-1478.punkti-6.vieta, 300 m- 47,74 sek.-12.vieta. Arī visi personiskie rekordi.
  • Adriāns Pabērzs - pieccīņā ar 932.punktiem ierindojās 8. vietā.

U-16 grupā čempionātā piedalījās:

• Artjoms Jermolajevs - Latvijas čempions 3000 m soļošanā-18:32, 94 min., 2000 m skrējienā- 7:22,80 min.-13.vieta. Visi rezultāti personiskie rekordi.
  • Alisa Jermolajeva - 2000 m skrējienā-7:44,97 min.-10.vieta.

U-18 grupā čempionātā piedalījās:

• Gatis Kristiāns Romanovs - izcīnīja 2.vietu 5000 m soļošanā-32:37,02 min, 2000m šķēršļu skrējienā- 8:29,42 min.- 11.vieta.
  • Adriāns Karpovičs - 2000m šķēršļu skrējienā- 7:40,17 min. - 10.vieta. Personiskais rekords.

U-20 grupā čempionātā piedalījās:

• Evelīna Žanete Švirkste - izcīnīja 4.vietu pieccīņā ar 2240 punktiem, trīssoļlēkšanā -10,26 m-7.vieta.
  • Nils Jakovels - izcīnīja 9.vietu 400 m-55,24 sek, 800 m-2:08,31min. -11.vieta, 60 m-7,74 sek.-13.vieta. Visi rezultāti personiskie rekordi.

Paldies audzēkņiem par ieguldīto darbu! Viens darba cēliens ir beidzies, kuru varam novērtēt ar “8” desmit ballu sistēmā. Tagad apņēmības pilni uzsākam darbu pie gatavošanās cikla vasaras sezonai ar skolēnu brīvlaika treniņnometni Druskininkos.