Izglītība

No 28. februāra līdz 1. martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās ikgadējā izglītības izstāde Skola 2020. Tajā varēja iepazīties ar jaunākajām Latvijas augstskolu, profesionālās izglītības kompetences centru, koledžu, tehnikumu, profesionālo vidusskolu un mācību centru piedāvātājām  programmām, kā arī ar izglītības iespējām ārzemēs, piemēram, Igaunijā, Nīderlandē vai Ungārijā.

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros izstādi 28. februārī apmeklēja Līvānu 2. vidusskolas 10.- 12. klašu skolēni kopā ar 10. un 12. klases audzinātājām.

11. klases skolēni atzinīgi novērtēja braucienu un atzina, ka interesanti bijis ne tikai izpētīt skolu piedāvātos stendus, bet arī vērot dažādas prezentācijas un paraugdemonstrējumus, kas risinājās paralēli. Skolēni uzskata, ka izstādes apmeklējums bijis vērtīgs un paplašinājis viņu redzesloku:

“Ķīpsalā es izmantoju iespēju uzzināt daudz ko jaunu par augstskolām ne tikai internetā, bet sarunājoties ar augstskolu studentiem”.

“Šajā izstādē mēs varējām ne tikai pajautāt, bet arī kaut ko pamēģināt. Piemēram, es mēģināju ņemt asinis no vēnas, uz 10 minūtēm kļuvu par zobārstu, kurš ārstē bojātus zobus, un pamēģināju glābt cilvēku, kuram palika slikti uz ielas. Man ļoti patika šī izstāde, jo tā palīdz izdarīt pareizo profesijas izvēli”.

Arī 10. un 12. klases skolēni atzinīgi novērtēja braucienu uz izstādi. 10. klases skolniece:

“Mēs apmeklējām augstskolu izstādi, kur skolēni varēja uzdot profesionāļiem jautājumus par savu sapņu profesiju, kā arī paņemt bukletu par to, kas ieinteresējis, gūt papildus informāciju un noskaidrot, vai šī profesija tiešām ir tā, ar ko skolēns vēlētos saistīt savu nākotni. Protams, izstādē bija iespēja arī uzzināt, kādas iespējas dod kāda mācību iestāde, varēja uzzināt arī par to, kādi kritēriji ir jāievēro, lai iestātos savā izvēlētajā universitātē ”.

12. klases skolēnu atsauksmes: “Šajā pasākumā es atradu atbildes uz jautājumiem, kuri man sen interesēja, tāpēc esmu priecīga, ka tagad man ir izvēle un noteikti mērķi”.

“Izstādē bija iespēja arī pārbaudīt savas izvēles, piemēram, aizpildīt testu, kura rezultāts norādīs uz jomu, kura man būs interesanta”.

Informāciju sagatavoja:

Rasma Svikle-Popova, pedagogs karjeras konsultants