Aktualitātes
Afiša

27. aprīlī ar moto "tīri-zaļi-ilgi" ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts piedalīties Lielajā talkā, kas notiks jau septiņpadsmito reizi!  Tāpat kā iepriekš, arī šajā gadā talkošana notiks divos formātos:

  • Kolektīvās talkas: tās iespējams pieteikt ar talkas koordinatoru palīdzību.
  • SOLO talkas (ieskaitot ĢIMENES un DUO talkas): talkojiet vienatnē vai kopā ar savu ģimeni, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārtni.

 

PAR TALKOŠANAS KĀRTĪBU LĪVĀNU NOVADĀ

KUR SAŅEMT ATKRITUMU MAISUS?

Maisus var saņemt jau iepriekš Domes ielā 3, Līvānos darba laikā no plkst. 8.00 līdz plkst.17.00, bet nodot talkas dienā vai talkas nedēļā SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” teritorijā Rīgas ielā 2B, Līvānos.

Lai sakoptu kādu lielāku teritoriju, tad aicinām sazināties ar Līvānu novada Lielās Talkas koordinatori Gunitu Vaivodi pa tālr. 29231055.

Talkas nedēļā iedzīvotājiem SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” būs iespēja bez maksas nodot riepas (viens komplekts no ģimenes). Vairāk riepu iespējams nodot, savācot tās kādā no pieteiktajām talkošanas vietām.

 

Svarīgi atcerēties!

  • Pēc talkošanas lūgums savāktos atkritumu maisus neatstāt mežā vai kādā citā talkošanas vietā, jo meža dzīvnieki, putni vai neatbildīgi cilvēki maisu saturu var izmētāt.
  • Talkas laikā atkritumu vākšana notiek tikai izsniegtajos maisos!
  • Baltos talkas maisus būs iespēja nodot komunālajā saimniecībā darba laikā: Talkas nedēļa (22.04.-27.04.): no P. - Pk. 8:00 - 17:00; S. 8.00-17.00.
  • Ja talkošanas vietās tiek savākti vairāk kā 10 atkritumu maisi, to izvešanu no talkošanas vietas aicinām saskaņot ar SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” atbildīgo kontaktpersonu Artūru Dukaļski (tālr. 29557905) .

Šogad savāktos atkritumu maisus varēs nogādāt tikai uz SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” teritoriju Rīgas iela 2B, Līvānios. Vecajā Tirgus laukumā pie Car Wash un Zemgales ielā, talkas atkritumus aizliegts novietot!!! Minētajās teritorijās tiks veikti video novērošanas darbi un kontrole.

 

PAR KOLEKTĪVO TALKU LĪVĀNU PILSĒTĀ

27. aprīlī plkst. 10:00 gaidīsim ikvienu talkošanas entuziastu pie Līvānu ezera, lai darbotos pie krasta sakopšanas un labiekārtošanas darbiem. Šogad Lielo Talku organizējam tematisku - JAUNIEŠU talka, gan tāpēc, ka Līvānu novads šogad ir Latvijas Jauniešu galvaspilsēta, gan tāpēc, lai jaunieši paši sev turpinātu labiekārtot atpūtas vietu Līvānu pilsētā un padarītu savu apkārtējo vidi tīkamāku.

Pasākums tiek organizēts ar mērķi veicināt jauniešu vides apziņas veidošanos un veicināt videi draudzīgāku rīcību, gan ar interaktīvām neformālās izglītības aktivitātēm, gan praktiski iesaistoties vides sakopšanas pasākumos Līvānu novadā. Tāpēc aicināt jauniešus no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem, lai smeltos idejas no šī labās prakses piemēra, kā arī iesaistītos aktivitātēs, kas akcentē svarīgākos vides jautājumus.

Pasākuma ietvaros tiks uzstādīta laipa Līvānu ezerā, griezti un vākti koku zari, lasīti atkritumi un darīti citi gan lielāki, gan mazāki darbi. Neizpaliks arī jautras un foršas aktivitātes - stafetes un konkursi, kur veiklākie dalībnieki varēs tikt pie vērtīgām balvām, kuras sarūpējuši atbalstītāji Mežpils alus un Rimi.

Pasākumā tiks veikta arī informatīva video materiāla filmēšana par pareizu atkritumu šķirošanu. Ikvienam jaunietim, kas piedalīsies šajā pasākumā, būs iespēja kļūt par aktieri un spēlēt kādu lomu šajā video. Video filmēšanas procesā jauniešiem palīdzēs Krivency (Jānis Krīvēns). Šāda video mērķis ir pēc iespējas vairāk iedzīvotājus izglītot par pareizu atkritumu šķirošanu, šķirošanas nozīmi un ietekmi. Video materiālu pēc pasākuma publicēsim mūsu sociālajos tīklos un jaunieši no citām pašvaldībām, kas būs ieradušies palīdzēt talkot, un iesaistīsies video filmēšanā, varēs brīvi izmantot video materiālus arī savās pašvaldībās.

Uz tikšanos gada čaklākajā un zaļākajā dienā, kad kopīgi darbosimies cēlu mērķu vadīti! Un protams, pēc laba darbiņa, būs gardas pusdienas.