Izglītība
Trīs skolēni stāv klasē pie tāfeles

Latvijas Republikas proklamēšanas 103.gadadienai veltītu videosveicienu sagatavoja Līvānu 2.vidusskolas skolēni. Ar saules simbolu rokās pēc K.Skalbes vadmotīva

“Sēdies, saulīte, dimanta krēslā,

Valdi par Latvijas pakalniem brīviem”,

tika izstaigāts Latvijas Valsts svētku un atceres dienu, Dziesmu un deju svētku un latviešu tautas tradīciju gads skolā un Latvijā.

Ar savām dzejas rindām to iesāka latviešu valodas skolotāja Līga Andersone:

“Pa saules ceļu mana dzimtene iet

Un katru gadskārtu svētī,

Ar vasaras krāsām, ziemas baltumu

Mēs ejam Latvijai pretī.

 

Mēs ejam ar janvāra barikādēm,

Ar Balto galdautu vienu,

Ar Dziesmu un deju tradīciju,

Ar Latvijas dzimšanas dienu”.

Sveiciena patriotisko daļu veido Ziemassvētku kauju piemiņas mirklis, barikāžu laiks  un Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošana. Barikāžu laiks ir vēsturisks apzīmējums 1990. gada 4. maijā atjaunotās Latvijas Republikas aizsardzības pasākumiem, kas tika organizēti Rīgā un citās Latvijas pilsētās no 1991. gada 13. līdz 27. janvārim. No tā paša datuma pēc Kultūras ministrija aicinājuma  aizsākta jauna tradīcija - Baltā galdauta svētki.

Lielākais kultūras notikums – Dziesmu un deju svētki nāk no 1873.gada I Vispārīgajiem latviešu Dziedāšanas svētkiem. No 2003. gada tie iekļauti  UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu sarakstā. Kā unikāls latviešu tautas folkloras mantojums, tas ir iekļauts Latvijas Kultūras kanonā.

“Dzimtene mana Latvija,

Novembrī piedzimi tu,

Sārtbalti sārtu ceļu

Sevī es glabāju”. (L.Andersone).

 

Pēc skolas direktores Klavdijas Daukštes oficiālā apsveikuma un novēlējuma, saglabāt smaidu un ar savu iekšējo mieru iedvesmot apkārtējos, skolēni iesaistās literārā sarunā ar direktores vietnieci izglītības jomā Ludmilu Vucinu par to, “Ko varu tev dot, Latvija?”:

Un savu mazo darbu tu dod,

Cik tevim ir iekšēja spēka

Lai mazos darbiņus saliekot,

Celtos Latvijas skaistā ēka.”  (L.Andersone).

Sveiciena  videonoformējumu veidoja latviešu valodas skolotāja Žanna Lukašenkova. Audzinātāji organizēja svinīgās audzinātāja stundas katrā klasē. Skolu svētkiem noformēja skolotāja Natālija Skutele, bet Līga Andersone izstādē apkopoja  skolēnu atziņas, ko katram nozīmē Latvija.

 

Attēlā:

2.klases skolēni Latvijas dzimšanas dienā.