Izglītība

Šī gada 25. novembrī Līvānu novada Vakara (maiņu) vidusskolas aktu zālē projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros norisinājās KAA pasākums “Veiksmīgas karjeras ABC”, kurā piedalījās Jersikas pamatskolas, Jaunsilavas pamatskolas, Rožupes pamatskolas 8.-9. klašu skolēni un Līvānu novada Vakara (maiņu) vidusskolas 12. klases skolēni. Pasākumu vadīja starptautiskās apmācību programmas jauniešiem un pedagogiem Start Strong vadītājs, treneris Andris Arhomkins.

Nodarbības sākumā skolēni tika aicināti veidot savu karjeru jau skolas laikā un iedvesmoti ar paša trenera A. Arhomkina interesanto un neparasto dzīves stāstu, kurā viņš guvis vairākas mācības, par kurām stāstīja izglītojamiem. Pēc tam tika stāstīts par veiksmīgas karjeras pamatprincipiem, kurus iespējams praktizēt jau tagad un īstenot savā dzīvē, kā piemēram, prieks, entuziasms un smaids.

Treneris skaidroja arī dažādus klupšanas akmeņus, kuri var traucēt veiksmīgas dzīves un karjeras attīstībā. Tika runāts par komandas darba nozīmi un principu “visi kā viens”, lai spētu iemācīties strādāt kopā, sadarboties un koncentrēties, darbojoties saspringtos apstākļos. Izglītojamie veica arī dažādas aktivitātes, kurās mācījās sastrādāties un būt uzmanīgi, enerģiski, atbildīgi un smaidīgi. Tomēr galvenais uzsvars tika likts uz svarīgāko aspektu, kas nodrošina veiksmīgu karjeru – darīt to, kas patīk un padodas, meklējot iespējas realizēt savu potenciālu.

Kā atzina Jersikas pamatskolas 8. klases audzinātāja Olga Vucenlazdāne, pasākums bijis noderīgs, aizraujošs un iedvesmojošs. Arī klases skolēni novērtēja nodarbības lietderīgumu. No Jersikas pamatskolas 8. klases skolēnu atsauksmēm:

“Man patika tas, ka shematiski parādīja stāstus un mums bija jādomā varianti. Parādīja, kā var sasniegt labas iespējas, atrast darbu, kurā var darīt to, kas patīk.”

“Man patika tas, ka vadītājs ņēma piemērus no savas dzīves.”

“Man patika tas, ka visu konkrēti pastāstīja un runu sāka ar stāstu.”

“Man patika, kad runāja par jautājumu “Kā es varu tev palīdzēt?”. Ceru, ka man šis jautājums arī palīdzēs. ”

Rožupes pamatskolas skolēnu galvenās atziņas no pasākuma:

“Sapratu, ka cilvēkiem vajag palīdzēt. Nevajag baidīties no teikuma: “Kā es tev varu palīdzēt?”

“Darbā neņems vārgu, skumju un bēdīgu, darba devējs izvēlēsies jautru, enerģijas pilnu cilvēku, kurš ir gatavs uzjautāt: “Kā es Tev varu palīdzēt?”

“Uzzināju, kā no nulles tikt līdz lieliem panākumiem. “

“Sapratu, ka nekad nevajag padoties, vajag visiem palīdzēt un vajag būt pozitīvam!”

 

Start Strong ir starptautiska apmācību programma jauniešiem un pedagogiem par karjeru, uzņēmējdarbību un attiecību veidošanu, kas darbojas 7 valstīs – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Maķedonijā un Austrijā. Seminārus vada dažādu nozaru profesionāļi – uzņēmēji, diplomāti, sociālie tehnologi, personālatlases speciālisti un citi.

Paldies Start Strong un A.Arhomkinam par iedvesmojošo nodarbību un atsaucību!

Materiālu sagatavoja: Rasma Svikle-Popova, pedagogs karjeras kosultants