Izglītība
Skolēni saģērbušies kā Sniegbaltīte un Ziemassvētku vecītis

Ziemassvētkus un Jauno gadu gaidot, Līvānu 2. vidusskolas skolēni sagatavoja dāvanu – video šovu “Jaungada detektīvs Līvānu 2. vidusskolā” saviem skolasbiedriem, skolotājiem, skolas darbiniekiem un vecākiem.

Šova intrigu veido Jaungada priekšvakarā pazudusī Sniegbaltīte, ko Ziemassvētku vecītis meklē visās klasēs. 1. klasē viņu ar dziesmu sagaida rūķi, 2. klases skolēni dzied par bērniem, kuri saņēmuši dāvanas, bet 3. klasē eglīte smaržo un mirdz no bērnu prieka. Izdziedājies un izdejojies, Ziemassvētku vecītis sēžas pie svētku galda 4. klasē, bet nākošajā telpā viņam un šova skatītājiem akordeonu spēlē 5. klases skolēns Aleksandrs Kručiņins. Klases vēlējums Jaunajā gadā ir sadarbība starp skolēniem un skolotājiem.

6. klases tēma – Ziemassvētku zvani: meitenes dejo zvaniņu deju, zēni sveic visus gada skaistākajos svētkos, bet audzinātāja Līga Andersone lasa savu dzeju:

“Vai tu dzirdi, vai tu jūti Ziemassvētku zvanus krūtīs?

Vai tu dzirdi zvanu dziesmu, vai tu iededz sveču liesmu?

Lai tie šķind un lai tie zvana, nav man gana, vēl nav gana.

Vēl man baltu, baltu sniegu, vēl man dziesmu, maigu, liegu,

Vēl man siltu, mīļu smaidu – dāvanu, ko es tā gaidu.

Vēl man tevi, vēl tev mani dāvina lai svētku zvani.”

Tēmu turpina 7. klases, dziedot  dziesmu “Zvaniņš skan” angļu valodā. 8. klase iepazīstina ar nākamā gada simbolu – Tīģeri. 9. klase pušķo Ziemassvētku egli un veido kompozīciju sniegā – 2022.

Skolas direktore Klavdija Daukšte savā uzrunā pagājušo gadu atzīmēja kā grūtu un jaunu izaicinājumu pilnu. Tādēļ tiek gaidīts, lai 2022.gadā izdotos izgudrot līdzekli vīrusa apturēšanai.  Skolēniem viņa vēl attīstīties, uzlabot savas sekmes un neaizmirst apsveikt savus draugus un tuviniekus.

Ziemassvētku vecītim atrast Sniegbaltīti palīdz Malvīne, Duremars un Džeimss Bonds. Viņu lomās iejutās 12. klases skolnieki Ņikita Grigorjevs, Ksenija Pavlova, Anastasija Kazakova, Aleksandrs Volodkins un Ārija Bērziņa, bet aizkadra balss īpašniece ir Velora Garkina. Viņu audzinātājas – Žannas Lukašenkovas scenārijs,  režija, skaņas un videomontāža. Skolotāja pateicas skolēniem un klašu audzinātājiem par piedalīšanos Jaungada projektā.

Svētku sajūtu skolā palīdzēja radīt sākumskolas skolēnu zīmējumu izstāde “Ziemassvētki nāk!”, klašu kolektīvu veidotā sniegavīru parāde un skolotājas Natālijas Skuteles noformējums. 8. klases skolnieces Ksenijas Grigorjevas māmiņa – Natālija Grigorjeva izgatavoja mājīgu kamīnu, kas  noderēja gan kā skolas, gan kā šova dekorācija.

Laimīgu Jauno 2022.gadu!   

Attēlā: Sniegbaltīte un Ziemassvētku vecītis.