Afiša

No 2. līdz 4. februārim Ķīpsalā, Starptautiskajā izstāžu centrā jau trīsdesmito reizi norisinājās viens no nozīmīgākajiem tūrisma notikumiem Baltijā - tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour”. Pasākums tiek rīkots katru gadu, lai palīdzētu ceļotājiem izvēlēties galamērķus un saplānot ceļojumus, bet tūrisma nozares profesionāļiem iegūt jaunus kontaktus un veidot sadarbības.

Šogad izstāde pulcēja 342 uzņēmumus un to pārstāvjus no 34 valstīm. Trīs dienās izstādi apmeklēja 21 725 ceļotmīļi, no kuriem 4300 bija tūrisma profesionāļi, liecina izstādes “Balttour 2024” mājaslapā publicētā informācija.

Latgales tūrisma asociācijas kopstendā Līvānu novadu šogad prezentēja Kultūras, tūrisma un sporta pārvaldes tūrisma organizatore Līga Vilcāne, mārketinga speciāliste Ieva Kanča un “Handmade Latgola” un “LivLaiv” saimniece Marika Rudzīte-Griķe.

Līvānu novada speciālisti trīs dienu garumā izstādes apmeklētājiem un dalībniekiem prezentēja jauno Līvānu novada tūrisma ceļvedi, piedāvāja degustēt gardos “Livenhofa” maizes kraukšķus un zeltaino “Dubnas pērli” no “Līvānu ķiploks”, kā arī stāstīja par interesantām apskates vietām, aizraujošiem tūrisma maršrutiem, izklaides, ēdināšanas un nakšņošanas iespējām Līvānu novadā. Jauniešu auditorija bija īpaši ieinteresēta uzzināt par plašo pasākumu klāstu, kas šogad Līvānos tiek organizēti saistībā ar Līvānu novada iegūto titulu – Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2024.

Noslēdzošajā izstādes dienā Līvānu novada stendā radošās aktivitātes ģimenēm ar bērniem piedāvāja “Sajūtu istaba”. Apmeklētājiem bija iespēja izgatavot mini-puzurus un atslēgu piekariņus. Kā arī uzzināt par iespējām nosvinēt svētkus vai savu brīvo laiku pavadīt “Sajūtu istabā”, kur piedāvā dažādas radošās meistarklases gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Vislielākais gandarījums ir par to, ka sākotnēji it kā garām skrejošie un dažbrīd biklie apmeklētāji pēc sarunas ar Līvānu novada pārstāvjiem pamanījās atplaukt un doties tālāk savās gaitās labākā noskaņojumā, ar smaidu sejā solot, ka šovasar noteikti paviesosies arī Līvānu novadā. Citējot apmeklētāju: “Atkal tie Līvāni uzrunā! Būs jābrauc atkal!”

Pateicība izstādes organizatoriem, kolēģiem, “Handmade Latgola” un “LivLaiv” pārstāvei Marikai Rudzītei-Griķei, Līvānu stikla un amatniecības centra kolektīvam, radošajām “Sajūtu istaba” vadītājām Ivonnai Lazarevai un Aivai Avsjukeviča, māksliniecei Ingai Salmiņai, “Līvānu ķiploks” garšu meistariem, gardo “Livenhofa” maizes grauzdiņu cepējiem par atbalstu gatavojoties un prezentējot tūrisma iespējas Līvānu novadā.

Sagatavoja: Līvānu novada kultūras, tūrisma un sporta pārvalde