Projekti

2018. gadā, piesaistot Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu, tika realizēts projekts “Rožupes estrādes pārbūve”, kura ietvaros tika veikta deju laukuma grīdas atjaunošana, ieklājot slīpēto betonu, estrādes betona kāpņu izbūve un karogu mastu izbūve.

Līvānu novada Rožupes estrādē 2019. gada vasaras sezonā norisinājās seši lieli pasākumi dažādām auditorijām.

Jau maija beigās Rožupes estrādes pussaliņu pieskandināja bērnu smiekli, jo kopā ar kaķi Tomu un peli Džeriju tika svinēti bērnības svētki. Tās pašas dienas vakarā estrāde vasaras sezona tika svinīgi atklāta ar Līvānu novada muzikālo un dejojošo jauniešu koncertiņu “Ceriņu brīnums”. Vakara turpinājumā norisinājās pirmā vasaras zaļumballe kopā ar grupu  “Galaktika”, pulcinot ap 300 apmeklētāju.

Vasaras saulainākajos mēnešos tika svinētas divu Rožupes pagasta kultūras nama kolektīvu jubilejas pasākumi.  Pēterdienā, 29. jūnijā norisinājās FK “Rūžupis veiri” 10 gadu jubilejas pasākums jeb Starptautiskā folkloras nakts “Es nu sovu mozu dīnu”. Pasākums norisinājās vairākās daļās. Pirmajā daļā - koncertā piedalījās folkloras kopa “Rūžupis veiri” un viņu draugu kolektīvi no tuvākas un tālākas apkārtnes, kopā pulcējot ap 150 koncerta dalībnieku un ap 300 skatītāju. Vakara turpinājumā dančos aicināja zināmākās folkloras kopas no Latgales un Lietuvas, savukārt zaļumballē ar grupu “Robežpunkts” varēja izdejoties jauns un vecs.

13. jūlijā līnijdeju grupa “Rose River” svinēja savus pastāvēšanas 15 gadus, aicinot Latgales aktīvākās līnijdeju grupas, lai kopīgi sadejotos Latgales līnijdeju sadancī ”Satikties dejā!”. Rožupes estrādē satikās 14 līnijdeju kolektīvi no dažādām Latgales malām, kopā esot aptuveni 130 dejotājiem.

2019. gada augustā tradicionālais Kāzu muzikantu festivāls  nenorisinājās, ļaujot debitēt pilnīgi jaunam un vēl nebijušam festivālam. 10. augustā pirmo reizi norisinājās Latgalē lielākais Ģimeņu festivāls “Šļakatās!”. Festivāla mērķis ir  mudināt bērnus un vecākus  mazāk  laika pavadīt pie viedierīcēm, vairāk saklausīt, saredzēt,  būt kopā un saskarsmē ar citiem, iegūt jaunus draugus, apgūt jaunas prasmes, attīstīt uzmanību un radošo domāšanu, pilnvērtīgi un neaizmirstami pavadīt laiku ar ģimenes locekļiem. Festivāla pamatideja  un sauklis ir “Atvienojies no rozetes!”. Festivāls dod iespēju “atvienoties” no viedierīcēm, “atvienoties” no lielpilsētu steigas, “atvienoties” no ikdienas rutīnas un doties izbaudīt Latgales klusumu un skaisto dabu. Šis festivāls radīja jaunu un vēl nebijušu atmosfēru Rožupes estrādē, kopā pulcinot ap 250 bērnus un viņu vecākus.

Vasaras izskaņā, 25. augustā, Rožupē pulcējās viesi (kopā 420 apmeklētāju), lai vērotu Latgalē vienīgo koncertuzvedumu “Nerātnā vasaras nakts”. Šis bija jauniestudēts, oriģināls, jautrs, dzīvespriecīgs un nerātns koncertuzvedums kaislīgajiem vasaras vakariem. Piedalījās aktieri  - Mārtiņš Brūveris, Ieva Pļavniece, Artis Robežnieks, Kārlis Reijers, dziedātāji  - Anmary, Atis Auzāns, Rūta Dūduma un Nerātnais orķestris.

Estrādē notiek ne tikai pasākumi, bet nemitīgi tiek uzlabota arī tās infrastruktūra, labiekārtota un uzturēta teritorija. Septembrī estrādes teritorijā tika iestādītas tūjas un košumkrūmi – klinšrozītes.

Par 2020. gada vasaras sezonas pasākumiem estrādes teritorijā lūdzam sekot informācijai Līvānu novada pašvaldības mājas lapā www.livani.lv, vai sociālo tīklu (facebook.com) Līvānu novada kultūras centra oficiālajā lapā.