Aktualitātes
Afiša
Afiša

2023.gada 14.septembrī Līvānu novada Kultūras centrā notika Mecenātu vakars, kurā tika pasniegtas stipendijas Līvānu novada mūzikas, mākslas un sporta skolu audzēkņiem. Mecenātu vakarā tika pasniegtas vienreizējās stipendijas 16  J.Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolas un 12 Līvānu Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņiem, kuri apliecinājuši savu centību un talantu pagājušajā mācību gadā. Stipendija pasniegta arī līvānietei, kura mācās Špoģu Mūzikas un mākslas skolā.

Īpaši vēlamies uzteikt J.Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolas audzēkņa Aleksandra Kručiņina sasniegumus - viņam šogad ir "zelta stipendija". Aleksandrs 2022./2023. mācību gadā bija 8 konkursu laureāts, no tiem  - 6  starptautiskie konkursi: I vieta  un Grand Prix Starptautiskajā akordeona spēles konkursā “Concord of Sounds”, I vieta Starptautiskajā akordeonistu – solistu konkursā “Naujene 2023”, I vieta II Starptautiskajā Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkursā, II vieta V Vislatvijas akordeonistu – izpildītāju konkursā, II vieta VII starptautiskajā profesionālo un profesionālās ievirzes mūzikas skolu akordeona spēles audzēkņu - solistu konkursā, III vieta Starptautiskajā akordeonistu konkursā “International accordion competition VILNIUS 2023”, Atzinība starptautiskajā akordeona spēles konkursā “Accordion STAR International” ASV.

Stipendijas sporta skolas audzēkņiem tiek izmaksātas no VAS „Latvijas Loto” finansējuma, savukārt mūzikas un mākslas skolas audzēkņu stipendiju fondu veido Līvānu un Preiļu novada uzņēmēji un ziedotāji, kas piedalās Viduslatgales pārnovadu fonda labdarības akcijās (labdarības akcija “Bumbu rallijs” un citas).

Mecenātu vakars ir vieta un laiks, kad varam pateikties ziedotājiem un apliecināt labdarībā un solidaritātē balstītas kopienas spēku. Mecenātu vakarā stipendijas pasniedza Viduslatgales pārnovadu fonda valdes locekle Evija Gurgāne, uzrunas un laba vēlējumus teica Līvānu novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle, ziedotāji un skolu direktori.

Mecenātu vakarus finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande, Lihtenšteina caur Aktīvo iedzīvotāju fondu.