Aktualitātes
Afiša ar mātes un bērna foto

Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” līdz 12. decembrim vietnē www.vietagimenei.lv ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts izvērtēt pašvaldību sniegumu. Balsojot par, viņaprāt, ģimenēm draudzīgāko pašvaldību iedzīvotāji vienlaikus var arī atbalstīt savu pašvaldību cīņā par naudas balvām. Lielā naudas balva paredzēta 25 000 eiro, bet kopējais konkursa balvu fonds ir 100 000 eiro.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” norisinās kopš 2017. gada. Tā primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm, līdztekus veidojot vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.

Līdzīgi kā iepriekš, konkurss norisināsies vairākās kārtās, paredzot izvērtēt visu 43 Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā. Pašvaldību vērtējums sastāvēs no šobrīd sāktā iedzīvotāju balsojuma, kur ikvienam ir iespēja ne tikai novērtēt un sniegt priekšlikumus, atbalstot savu pašvaldību, bet, pamatojoties uz pieredzi, balsot arī par citām ģimenei draudzīgām pašvaldībām. Turklāt balsot varēs vairākkārt līdz pat šī gada 12. decembrim, autorizējoties ar sociālā tīkla Facebook kontu vai e-pastu. Nākamajā kārtā, kas norisināsies 2022. gadā, pēc vienota principa tiks izvērtēti pašu pašvaldību sniegtie, kā arī vērtēšanas komisijas iegūtie dati par iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem.

Viena no 43 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu vismaz 25 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – balvu vismaz 15 000 eiro apmērā. Vērtēšanas komisija varēs noteikt arī papildu nominācijas, sadalot atlikušo naudas balvu fondu. Piešķirtās naudas balvas paredzētas, lai nodrošinātu atbalsta pasākumus un pakalpojumus vai vides veidošanu ģimenēm ar bērniem.

Plašāka informācija par pašvaldībām, kā arī balsojuma anketa pieejama: https://www.vietagimenei.lv/balsot/

Aktualitātēm aicinām sekot sociālajās vietnēs un izmantot tēmturi #VietaĢimenei.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viens no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības, atbalstot Latvijas daudzbērnu ģimenes, kā arī ģimenes, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti.

Atgādinām! Līvānu novada pašvaldība konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” ieguva galveno nomināciju, un par naudas balvu pie Līvānu Uzņēmējdarbības atbalsta centra tika uzstādīts rotaļu kuģis, kas ir kļuvis par iecienītu bērnu atpūtas vietu. Savukārt pērn Līvānu novada pašvaldība ierindojās 1.vietā Latgales plānošanas reģiona pašvaldību grupā un saņēma divas naudas balvas. Viena no tām bija specbalva Līvānu 1.vidusskolai par nozīmīgu ieguldījumu izglītības procesa nodrošināšanā un veiksmīgu sadarbību ar skolēniem un viņu ģimenēm – 2 500 eiro. Pieliekot klāt pašvaldības finansējumu, tika izveidots rotaļu laukums (šūpoles, karuselis, slidkalniņš) mazākajiem bērniem, kuri ar prieku to izmanto. Otrā balva, kas tika piešķirta par titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latgales plānošanas reģionā 2020”, ir 12 500 eiro. Šie līdzekļi tika izmantoti rotaļu un trenažieru laukumu izveidei piecos Līvānu novada pagastos: Jersikā, Turkos, Sutros, Rožupē, Rudzātos.