Sports
pludiņmakšķerēšanas sacensību dalībnieku kopfoto

“Dzīvība ir kustība un sacensību gars ir šīs dzīvības eleksīrs.” 22. Līvānu novada sporta svētki sākās ar Līvānu novada domes priekšsēdētāja

vietnieces Gintas Kraukles uzrunu strītbola sacensībās. Pēc iedvesmojošās uzrunas un sportiskiem novēlējumiem sākās strītbola sacensības. Sacensību galvenais tiesnesis Edgars Cimars informēja par sacensību norisi un sacensības trīs vecuma grupās varēja sākties:

1.grupa 2010. gadā dzimušie zēni, meitenes un jaunāki,

2.grupa 2009.-2007. gadā dzimušie zēni un meitenes,

3.grupa 2006. gadā dzimušie vīrieši, sievietes un vecāki.

1.grupā uzvarēja “Batleri”, 2. vieta - “Red Bull” 3. vieta - “Sēņotāji”, 2.grupā 1. vieta - “Bauskas Litriņš”, 2. vieta –“Markuss,” 3. vieta - “TPG”, 3. grupā 1. vieta- “Kristaps”, 2. vieta - “Mašīnas”, 3. vieta - “Vanagi”. “Slam dunk” (bumbas likšana no augšas grozā) konkursā uzvarēja Markuss Piļščikovs.

Pludmales volejbolā tika izcīnīts REGO kauss. Pludmales volejbola sacensības “diriģēja” Mārtiņš Vucenlazdāns. Uzvarētāju trijnieks ir šāds: 1. vieta - “Nekāda naida”, 2. vieta - “Mēs centāmies”, 3. vieta - “Linda un Māra”. SIA "VARAMI L" dāvāto dāvanu karti nominācijā “Vērtīgākā spēlētāja” izcīnīja Ance Bikše. Pludmales volejbolā vīriešiem uzvarēja ciemiņi no Daugavpils – “Stropu ezers”, 2.vietu izcīnīja “Līksna”, bet trešo - “Smilšu kastes Ganksteri”. Par “Vērtīgāko spēlētāju” tika atzīts Aleksejs Formaninskis. Viņš tika apbalvots ar SIA "VARAMI L" dāvanu karti.

Līdz ar saules lēktu 22. jūnijā Jersikas pagasta Cirseniekos pie Daugavas sāka rosīties pludiņmakšķerēšanas galvenais tiesnesis Andris Kundziņš un gaidīt kaislīgākos sacensību dalībniekus. Ieradās divdesmit četri dalībnieki-rekordliels skaits. Līvānu novada kausu pludiņmakšķerēšanā "Zelta zivtiņa" izcīnīja Ginta Kļaviņa- 4,270 kg, 2. vieta - Viktors Ūdrs - 3.330 kg, 3. vieta -Rolands Kaļeņnikovs - 2.160 kg, sievietēm: 1. vieta - Ginta Kļaviņa, 2. vieta - Astrīda Kursīte, jauniešiem 1. vieta- Artemijs Kļementjevs (lielākās zivs īpašnieks 0,770), 2. vieta - Mārcis Vucenlazdāns, 3. vieta - Juris Skrebelis.

Kā ierasts, Jāņa Bulmeistera vadītajās futbola sacensībās - Nameja kausa izcīņā, piedalījās septiņas komandas, kuras izspēlēja apļa sistēmu, lai noskaidrotu uzvarētāju. Nameja kausu izcīnīja komanda “Samuraji”. Tālākajās vietās ierindojās “PŠFK Hektors”, “FK Lat Energo”, “FK, Namejs”, “Jersika”, “FK Līvāni”. Labākā vārtsarga nomināciju ieguva Aleksandrs Volodkins (Samuraji), labākā aizsarga - Rainers Tomass Urujevs (FK Lat Energo), labākā pussarga - Dāvis Fjodorovs (PŠFK Hektors), labākā uzbrucēja - Raivis Rulietis, rezultatīvākā spēlētāja - Aivars Grigorjevs (Samuraji).

Velosacensības “Līvānu MTB maratons 2023”, Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas MTB 1.kategorijas sacensības ir “Velokluba Līvāni” valdes priekšsēdētāja Daiņa Skrūzmaņa izlolotas un kļuvušas par Līvānu zīmolu. Kopskaitā piedalījās 123 dalībnieki, tai skaitā trīs velosportisti no Utenas.

Velosacensības Līvānu MTB maratons sākās ar bērnu startu. Bērnu sacensībās savās vecuma grupās uzvarēja Roberts Iljins (Līvāni), Amēlija Briede (Jēkabpils), Jēkabs Dominiks Jurēvičs (Rīga), Samanta Luberte (Smiltene), Emīls Lācis (Jūrmala).

Līvānu MTB maratona tehniskais starts policijas pavadībā sākās Lāčplēša ielā 28 un pa Rīgas ielu, Upes ielu virzījās uz starta vietu. Tas iepriecināja ne tikai sportistus, bet arī pilsētas iedzīvotājus un apmeklētājus. Iespaidīgs brauciens!

Maratona distances uzvarētāji:

Sieviešu Elites grupā - Renāte Rodionova (Carnikava); Vīriešu Elites grupā - Jānis Bisenieks (Cēsis); Vīriešu V30 grupā - Jānis Rubiks (Rīga); Vīriešu V40 grupā - Viesturs Lejiņš (Carnikava);

Vīriešu veterānu V50 grupā - Andrejs Ziema (Kocēni)

Sieviešu iesācēju grupā - Evita Bauska (Viesīte);

Vīriešu iesācēju grupā - Juris Krātiņš (Garkalne); Meiteņu grupā - Ieva Jurēviča (Rīga);

Zēnu grupā - Toms Strēlis (Mārupe);

Vīriešu jauniešu U18 grupā - Krišjānis Lejiņš (Carnikava);

Sieviešu senjoru S40 grupā - Baiba Saleniece (Jēkabpils);

Vīriešu veterānu V60 grupā - Juris Broks (Viļāni).

Komandu vērtējumā: Maratona distancē uzvarēja DAKO Ziemeļvidzeme komanda, bet PusMaratona distancē - Veloshops/MSĢ/ Dobeles dzirnavnieks - FeelFree apvienotā komanda

Svētki ir tur, kur esam mēs un svētki ir tādi, kādi esam mēs. Galvenais faktors kvalitatīviem svētkiem ir komandas darbs. Šie superīgie cilvēki daudz strādāja un ikviena darbs ir neatsverams ieguldījums. Mīļš PALDIES Edgaram Cimaram, Mārtiņam Vucenlazdānam, Andrim Kundziņam, Raimondam Tūmiņam, Jānim Bulmeisteram, Dainim Skrūzmanim, MJIC “Kvartāls” brīvprātīgajiem.

Paldies atbalstītājiem: Līvānu novada pašvaldībai, Līvānu novada kultūras, tūrisma un sporta pārvaldei, Līvānu dzīvokļu un komunālajai saimniecībai, Līvānu kultūras centram, SIA MINOX, SIA Saltums -2, SIA VARAMI L, Granit Parts Latvija, SIA Zelta Zeme, Daugulis & Partneri, SIA Ļīvenhofa”, ZS Irbenājs, Jersikas Čipsi, Līvānu ķiploks, MJIC "Kvartāls", Kūp un slīpē, Valsts policijai, Latvijas Valsts ceļi, Latvijas valsts meži, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, biedrībai ,,Latvijas Aizsargi'', Guntai Dreimanei, Vitālijam Rudzātam.